שאלות ותשובות

שלבי העבודה להגשמת החלום לבית פרטי:

1. שלב רכישת המגרש\ חיפוש מגרש לקנייה.
אם יש בבעלותכם מגרש או אם אתם מחפשים מגרש לקניה, יש כמה נושאים שכדאי לבדוק:

  • מה מותר לבנות על המגרש (ומה אסור)?
  • מה מצב הפיתוח במגרש, והאם יש עלויות פיתוח נוספות?
  • האם חלים על המגרש היטלי השבחה, ואם כן – איך מבררים את היקפם?
  • מה הצרכים והרצונות שלכם בבניית בית חלומותיכם, והאם אפשר לממש את החלום שלכם על המגרש שרכשתם \ או שאתם עומדים לרכוש?
  • איך צריך להיערך לקראת הבניה, ובמה כרוך התהליך של התכנון והבניה?

בשלב זה תדעו מה עומד לפניכם, ותהיו ערוכים לתכנון ולבניה. תוכלו לקבל החלטות לגבי קניית המגרש ולגבי אפשרויות התכנון שעומדות בפניכם – מה אפשר לבנות על המגרש שברשותכם?

אחרי שכבר יש ברשותכם מגרש השלבים הם:

1. בחירת אדריכל ומעצב פנים השלב הראשון בתהליך בניית בית פרטי הוא בחירת אדריכל.

מומלץ לבחור אדריכל שהוא גם מעצב פנים המתמחה בתכנון בתים פרטיים וכזה שיודע לשלב את התכנון עם עיצוב הפנים לבית למשל למקם את החלונות במטבח בהתאם לתכנון המטבח וכ'ו. מכיוון שמדובר במערכת יחסים ארוכה, חשוב לבחור אדריכל שיש לכם כימייה ותקשורת טובה עימו. האדריכל הוא המנצח על התזמורת, מלבד התכנון הוא יהיה איש הקשר שלכם לאורך כל הדרך.

2. מדידה של המגרש– שירותי מודד מוסמך להכנת מפת מדידה

השכרת שירותי מודד מוסמך עבור הכנת מפת מדידה – מפה של המצב הקיים בשטח. המודד יבקר בשטח ויכין מפה בה מסומנים גבולות המגרש, קווי הבניין, מבנים שכנים, גבהים ועוד אינפורמציה חשובה לתכנון. מפה זו היא הבסיס למיקום הבית בשטח, תכנון התשתיות והפיתוח, ובסיס להגשת הבקשה להיתר בנייה.

3. בקשה לתיק מידע

בתיק המידע נמצא כל מידע התכנוני בנוגע לזכויות הבניה על המגרש. קבלת תיק המידע כרוכה בתשלום אגרה והגשת מפת המדידה שנעשתה ע"י המודד.

4. הכנת פרוגרמה

מסמך המפרט את כל הצרכים, הרצונות והחלומות של הלקוח. הפרוגרמה כוללת הנחיות לגבי תכנון המבנה והשימוש בו כגון פרוט סוגי החללים, ייעודם, חלוקת המבנה לקומות ומפלסים, שיטת בנייה וסגנון עיצובי. בשלב זה אני מבקשת מהלקוחות לשלוח תמונות של בתים שהם אוהבים ותמונות של חללים כמו מטבח, חדרי רחצה, וחללים מרכזיים כדי להבין את הטעם שלהם ואת רצונותיהם ושאיפותיהם מהבית החלומות שאצור עבורם .

5. הצגת תכנון בית החלומות

הצגת המבנה בהתאם לרצונות והשאיפות שלנו ובהתאם לדרישות בתיק המידע.

בשלב זה מבצעים דיוקים במבנה לפי הצורך עד לאישורכם שזה בית החלומות שתרצו לבנות. ולאחר אישור המבנה מתקדמים לשלב הבא

6. הצגת הדמיית תלת מימד של בית החלומות וסיור תלת מימד בביתכם

השלב המרגש בו אנחנו רואים את בית החלומות שלנו בהדמיה תלת ממדית, חזיתות המבנה פיתוח השטח ופנים המבנה. למעוניינים ניתן גם ליצור סרטון תלת מימד ולעשות סיור בביתכם עם משקפי תלת מימד.

7. לאחר אישור ההדמיה הכנת גרמושקה לועדה לתכנון ובנייה. גרמושקה היא תכנית הגשה לועדה לתכנון ובנייה בה יופיעו כל תוכניות המבנה הכוללים חזיתות, חתכים, פיתוח שטח, פריסת גדרות, תוכנית ממ"ד וכו לפי הדרישות של הוועדה. 

8.תיאום בין יועצים ואישור פיקוד העורף

טיפול באישורים כגון: אישור פיקוד העורף לתכנית הממ"ד, תיאום בין יועצים כגון- קונסטרוקטור ועוד בדיקה שהתכנון ההנדסי לא מפריע לתכנון האדריכלי והמצאת כל האישורים הנדרשים לצורך ההיתר בנייה.

9.קבלת היתר בנייה

מזל טוב! החלק התכנוני הגיע לסיומו וקיבלתם אישור לתחילת עבודות הבנייה במגרש.

10. הפקת תוכניות עבודה לביצוע

הכנת תוכניות עבודה לביצוע: תוכנית מיקומי חשמל, מיקומי אינסטלציה, מיזוג אוייר, הנמכות גבס, מיקום

מצלמות ואזעקות, מערכת רמקולים בבית ובגינה, תכנון ועיצוב גינה וכל הפרטים הנדרשים לדיוק בית החלומות שלכם. עכשיו מה שנותר לכם הוא לבחור

קבלן ולהתחיל לבנות!

11. מפרטי גמר ובחירת קבלן

עם תוכניות העבודה לביצוע והמפרטי גמר שאכין לכם תוכלו לקבל הצעות מחיר מדויקות מקבלנים. התוכניות יהיו ברמת פירוט גבוהה משולבות יחד עם העיצוב פנים כך שההצעות מחיר שתקבלו יהיו כוללות את כל הפרוייקט ללא תוספות בדרך.

לקבלן הנבחר אסביר את התוכניות לפני שתצאו לדרך כדי לוודא שכל הפרטים והתכנון מובנים.

12. בחירות עיצוביות 

בחירת חומרי הגמר למבנה, לחזיתות המבנה ולפנים וחוץ המבנה- ריצופים וחיפוים, חיפוים לחדרי רחצה, בחירת אינטרפוצים וכלים סניטריים, גוון שליכט, אבן וכו', תכנון ועיצוב המטבח לפרטים, תכנון נגרות, בחירת גופי תאורה וכו.

13. פיקוח עליון בזמן הבנייה

פיקוח לצורכי רישוי הגעה לשטח בזמן השלד והגעה לאחר בניית שורת בלוקים ראשונה לאישור המחיצות פנים שתואמות לתוכניות ולהיתר .

פיקוח עליון עיצובי הגעה בזמן הגמרים לוודא שהביצוע תואם לתכנון ומתן דגשים והנחיות.

פיקוח זה אינו מחליף פיקוח צמוד /מנהל פרויקט.

15. קבלת  טופס 4- טופס איכלוס

מזל טוב אתם נכנסים לביתכם המעוצב! 

הכי טוב לבחור אדריכל שהוא גם מעצב פנים, כך התכנון האדריכלי יהיה מדויק לכם והבית יותאם לכם כמו כפפה ליד. 

למשל בתהליך אנחנו נתכנן את מטבח החלומות שלכם וחשוב מאוד שחלונות המטבח יהיו ממוקמים בהתאם לתכנון המטבח. אם תבחרו אדריכל שהוא לא  מעצב פנים אז יתוכנן לכם חלל המטבח ללא תכנון מוקפד ומפורט של המטבח ואז החלונות במטבח יהיו לא בהלימה לתכנון ויצור מצב שמיקום החלונות יגבילו אתכם בתהליך תכנון ועיצוב המטבח. אדריכל שהוא גם מעצב פנים לוקח בחשבון את כל פריסת החלונות ואך היא משפיעה על הריהוט והנגרות שיוצבו בחלל. 

דוגמא נוספת – ארון כניסה למעילים ותיקים, בתכנון האדריכלי אני מייעדת מקום כך שיהיה מקום למקם ארון כניסה למעילים תיקים, מראת התארגנות וכ'ו לפי צורכי בעלי הבית. ויש עוד אינסוף דוגמאות לכן חשוב שהאדריכל שלכם יהיה גם מעצב  פנים. 

מחלקת שינוי דיירים היא מטעם הקבלן שבונה את הבניין, מחלקה זו מרכזת את כל הבקשות  לשינוים בדירה שהדייר (רוכש הדירה) רוצה לבצע בדירה לפני שהיא נבנתה כמו למשל- שינוים בקירות, שינוים בנק' חשמל, שינוי בנק' אינסטלציה, שינוים בהנמכות גבס למזגנים וכ'ו. למחלקה (מחלקת שינוי דיירים) מגישים את כל השינויים שתרצו לבצע בדירה באמצעות אדריכל\ מעצב פנים. מחלקה זו בודקת את השינויים מבחינה מקצועית ומתמחרת אותם.

אני מתכננת לכם את כל השינויים בביתכם מבחינת פונקציונלית ולפי הצרכים שלכם והסגנון העיצובי. בהתאם לכך נבצע שינוים בקירות במידת הצורך ואז נעמיד את כל הריהוט בביתכם (תכנית העמדת ריהוט) לפי תכנית זו אמקם את כל החשמל, תאורה וכ'ו כדי שיהיה בהלימה להעמדת הריהוט למשל אם המיטה במקום מסוים אז לידה יהיה שקע חשמל ומפסק להדלקת אור וכ'ו. כל שלב אתם צריכים לאשר ורק אז אנחנו עוברים לשלב הבא למשל לאשר שינוים ביקרות והעמדת ריהוט ורק אז נעבור לתכנון מטבח בצורה מפורטת עד לשביעות רצונכם (ללא הגבלת אופציות) אחרי שנסיים תהיה לכם תכנית מטבח מפורטת שאיתה נלך לחברת המטבחים לקבל הצעת מחיר ולבחור גוונים וחומרים. אלווה אתכם גם לבחור את הריצוף חיפוים וסניטרים. בהתאם לקונספט העיצובי שנבנה לפי טעמם האישי. לאחר שסיימנו את הבחירות העיצוביות, נעבור לשלב תוכניות ביצוע :תכנון מיקומי חשמל ותאורה, תכנון מיקומי אינסטלציה, תכנון הנמכות גבס למיזוג אוויר וכ'ו כל אלו לפי העמדת ריהוט שבחרנו שהכי הכי נכונה לצרכים שלכם. אחרי שסיימתי את כל התוכניות אני עוברת איתכם על התוכניות ומסבירה לכם אותן ורק אחרי שאישרתם את התוכניות אני מגישה אותם למחלקת שינוי דיירים.  

ההצעת מחיר היא בהתאם לצרכים והבקשות שלכם- אם תרצו ליווי חלקי ניתן לקבל הצעת מחיר לליווי חלקי. אם תרצו ליווי מלא ניתן לקבל הצעת מחיר לליווי מלא. 

ליווי חלקי כולל רק את התוכניות עבודה וליווי מלא הוא כולל הלבשת הבית, תוכניות נגרות, הדמיות וכ'ו בהתאם ללבקשתכם.

אני זמינה לכל שאלה בנייד 054-8353323 או במשרד 077-2080100 .

משרד: הכוכבים 2, קיסריה.

טלפון: 054-835-3323

אימייל: Art@morankish.com

פייסבוק: מורן קיש אדריכלות ועיצוב פנים

© כל הזכויות שמורות - מורן קיש

פנו אלינו לקבלת

ייעוץ אישי ללא התחייבות

כל השדות הינם שדות חובה. לחיצה על "שלח" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.

להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי 👋 כאן מורן,
איך אפשר לעזור?